Form

3D Secure Nedir?

İnternet üzerinden alışveriş yaparken kredi kartı veya banka kartı bilgileriniz herhangi bir kişinin eline geçtiğinde, sizden habersiz olarak işlem yapılabilir. Güvenli alışveriş yapabilmeniz amacıyla Visa ve MasterCard tarafından Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode™ adı altında güvenli internet alışverişleri çözümleri geliştirilmiştir.

Bu çözümler genelde "3D Secure" olarak yani "Güvenli Ödeme" şeklinde adlandırılmaktadır. 3D Secure ödeme sistemi, kart bilgilerinin haricinde bir ödeme işleminin gerçekleşmesi için kart sahibinin cep telefonuna gönderilen değişken SMS şifre yada kendisinin üretmiş olduğu 3D Secure şifresinin alışveriş esnasında girmesi ile gerçekleşir.

Tıpkı gerçek bir mağazada alışveriş yaptıktan sonra pos cihazından çekilen ödeme için kart şifreniz gerekiyorsa, sanal mağaza ortamında da SMS şifresi gerekliliği zorunludur. 3 defa yanlış girilen SMS şifresi sonucu kart kullanıma bloke edilerek güvenlik zaafiyeti ortadan kaldırılmaktadır.

Ayrıca yapılan alışveriş işlemi sonucu bir çok banka yine SMS ile kartınzdan çekilen tutar ve firma bilgisini bildirmektedir.

İndirimli Ürünler